X
تبلیغات
متن سرکوب فیلم ساخته شده توسط آمریکایی ها در احانت به پیامبر اسلام «ص»
نظر شما راجب این سایت ؟

آهنگ

...به سایت خودتون خوش اومدید... onLoad and onUnload Example

...برای بهتر اجراشدن امکانات از مرور گر اکسپلورر استفاده نمایید...

متن خوانده شده توسط انجمن اسلامی مدرسه به برخی از شبهات در فیلم احانت به صاحت مقدس پیامبر اسلام «ص»

بسم الله الر حمن الرحیم

این شبهه در ذهن برخی از محققان و اندیشمندان غربی چنان ریشه دوانیده كه عامل شهوت را مسلّم پنداشته اند; مسئله ای كه آنها را از دست یافتن/ به حقیقت بازداشته است.

گوستاولوبون كه تحقیقات گسترده ای درباره اسلام انجام داده است، در كتاب تمدّن اسلام و عرب می گوید: «اگر از پیامبر بتوان انتقادی كرد، فقط همان محبّت مفرطی است كه به زن داشته است.»انگیزه‌های ازدواج حضرت، نه از سر شهوترانی و خوشگذرانی، بلکه اساساً بر طبق دستور الهی و بر پایه مصالح و مقتضیات اسلام در آن مقطع زمانی صورت گرفته بود .

علامه طباطبائى می فرماید: ازدواج‏هاى آن حضرت، هر كدام روش خاصى را داشت. نخستین همسر آن حضرت خدیجه است. پیامبر اولین بار با او ازدواج كرد و بیش از بیست سال با او زندگى كرد و غیر از او با كسى ازدواج نكرد.

جان دیون پورت انگلیسى مى ‏گوید: با این كه در آن زمان، زیاد زن گرفتن كار بدى نبود، ولى با این حال حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) تا پنجاه سالگى با یك زن زندگى كرد و تا خدیجه زنده بود، زن دیگرى نگرفت. آیا ممكن است كسى شهوت‏ران باشد و هیچ مانعى هم براى زن گرفتن در كار نباشد، با این حال با یك زن زندگى كند آن هم با زنى كه سنّ بالائى داشته باشد؟

علّت كلّی ازدواج های پیامبر اكرم(صلی الله علیه وآله) بر اساس مصالح و حكمت هایی بود كه در انجام مأموریت الهی به آنها نیازمند بود; چرا كه اگر هدف عیش و نوش و شهوترانی بود، همانند پادشاهان و سلاطین به جای زنان سالخورده و بیوه، دختران زیبا را اختیار می كرد.

محمّد رشیدرضا صاحب تفسیر المنار می نویسد: «حكمت عمومی كه آن حضرت را در سال های آخر عمر و ایّام كهولت و اشتغال به تدبیر امور مردم و هنگام دفاع از دشمنان مهاجم وادار به ازدواج نمود، بر اساس یك سیاست بسیار عالی و روشی پسندیده بود.»به عبارت دیگر، یكی از علّت های این ازدواج ها.محكم كردن ستون های ساختمان دین و ثابت نمودن پایه های اسلام بود. اشتیاق به دعوت اسلامی، حضرت را وادار كرد تا پیوند دامادی با كسانی ایجاد كند كه بتوانند به عنوان تكیه گاهی برای او نیرویش را برای دعوت مردم به اسلام، چندین برابر كنند. علّت دیگر این ازدواج ها، مهر و شفقت و دلسوزی و رحمت آن حضرت نسبت به زنان بیوه و بی یاور بود. اگر نیروی هوا و هوس و عشق و شهوت بر نفس پیامبر غالب بود، پیش از نبوّت می توانست هر زنی را اختیار كند; او در آن زمان در ابتدای جوانی و كمال نیرومندی بود و هیچ قانونی نمی توانست بین او و خواسته هایش مانع شود، بخصوص كه آن حضرت از این جهت مورد رغبت و توجّه شدید مردم بود و همه علاقه مند بودند هر زنی را تقدیم او كنند، اما آن حضرت هرگز این كار را نكرد. به رغم اینكه مردان عرب آن روزها بر حسب عادت، زنان زیادی (حتی بیش از ده زن) می گرفتند، امّا پیامبر اسلام پیش از بعثت تنها با حضرت خدیجه ازدواج كرد.:: دسته موضوعات : مذهبی ،
نویسنده : امیر حسین صیاد آذری
تاریخ ارسال پست : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱