X
تبلیغات
ایده
نظر شما راجب این سایت ؟

آهنگ

...به سایت خودتون خوش اومدید... onLoad and onUnload Example

...برای بهتر اجراشدن امکانات از مرور گر اکسپلورر استفاده نمایید...

آيا فکر کردن به آن کلاس لخت و بي ريخت ناراحتتان مي کند؟ آيا به معلمي که کلاسش شاد و زيباست حسودي مي کنيد؟ اگر اينطور است امسال قدم تازه اي برداريد.هر معلمي مي تواند با استفاده از تجربيات معلمان موفق، محيطي شاد و جذاب براييادگيري درست کند.

اول از همه کارهاي مهم تر!

وقتي براي اولين بار پا درون کلاستان مي گذاريد با خودتان يک دفتر يادداشت و يک مداد برداريد. در درگاه بايستيد و نقشه پلان اتاق را بکشيد. در نقشه جاي تخته، وسايل،کمدها و پنجره ها را هم مشخص کنيد. قبل از اينکه به طور فيزيکي شروع به جا به جا کردن اشيا بکنيد، روي نقشه اي که کشيده ايد، اين کار را با شکلهايي که از کاغذ و به مقياس بريده ايد، انجام دهيد. براي اين کار مي توانيد از اين فلش استفاده کنيد. مسيررفت و آمد بچه ها، فضاي بين ميزها و ساير چيزها را در نظر بگيريد. وقتي نقشه تان را درکلاس واقعي پياده کرديد، بين ميزها راه برويد و سر ميز بچه ها بنشينيد تا مطمئن شويد همه راحت هستند و تخته را مي بينند.

جادوي رنگ

رنگ ها قيافه کلاستان را تعيين مي کنند. رنگي را انتخاب کنيد که برايتان جالب است ونشان مي دهد که شما از جو کلاس چه مي خواهيد: مي خواهيد آرام و آرامش بخش باشد؟ (به رنگ هاي آبي و سبز فکر کنيد) مي خواهيد شاد و خلاق باشد؟ (از رنگ هاي گرمسيري استفاده کنيد) مي خواهيد گرم و خانه مانند باشد؟ ( از رنگ هاي خاک و رنگهاي اصلي استفاده کنيد) از اين رنگها براي تابلوي آگهي هاي کلاس، جعبه ها و طبقه هاي کلاس و حتي فرش آن استفاده کنيد.

چند کاره !

تخته کلاس را به سه قسمت مساوي تقسيم کنيد و دور هر قسمت را با کاغذهاي رنگيتزيين کنيد. مثلا قسمت صورتي تخته را به روز تولد بچه ها اختصاص دهيد و از بچه هابخواهيد راجع به تولدشان روي آن بنويسند و نقاشي کنند. قسمتي هم مي تواند براي ساختن داستان مورد استفاده قرار بگيرد.

چيز جديدي را امتحان کنيد.

يکي از جذابيت هاي چند کار کلاس مي تواند "درخت لوله اي" باشد. کمي لوله pvc بخريد و آن را شکل يک تنه درخت در تخته سه لا نصب کرده و درکلاس بر پا کنيد.روي لوله را سوراخ کنيد و با ميله يا هر چيز مناسب ديگري براي آن شاخه بسازيد. کيف ها يا کيسه هاي کوچک پلاستيکي را به هر شاخه آويزان کنيد و در آن بازي، فعاليت و کتاب بگذاريد. کار دستي هاي بچه ها مي تواند آنجا آويزان شود. با چيزهايي مثل برگ وکاغذ هم مي توان آن را تزيين کرد.

ديگران را هم شريک کنيد!

بهتر است که تمام کار تزيين کلاس را خودتان انجام ندهيد. از بچه ها بخواهيد در کارانتخاب رنگ ها و جاي وسايل و حل کردن مشکل انبار کردن چيزها به شما کمک کنند.اين باعث مي شود آنها نسبت به کلاسشان احساس تملک و غرور کنند و درس بزرگي هم درحل مساله بگيرند. بهتر از همه اينها اين کار خيلي خلاق است.

بچه ها مي توانند با کمک بزرگترها ديوار کلاس را مثلا به شکل اقيانوس رنگ کنند و ازنتيجه کار لذت ببرند.

يک ابتکار ساده

مي توانيد از يک تابلوي نگه دارنده کارت و يک کارت براي هر دانش آموز، مثل اداره ها،براي حضور و غياب استفاده کنيد. گرداندن هر کارت يعني بچه سر کلاس است! ميتوانيد پشت هر کارت براي بچه ها پيام تشويق کننده اي هم بنويسيد.

يک مرکز ارزان!

بعضي وقت ها نمي توانيم هر گوشه کلاس را به يک مرکز يادگيري اختصاص بدهيم ولي مي توانيم با چند سبد و سطل پلاستيکي که هر کدام بازي ها و وسايل کمک آموزشي رانگه مي دارند به بچه ها حس شرکت در يک فعاليت يادگيري مهم را بدهيم.

روي بچه ها تمرکز کنيد

براي هفته اول سال براي هر بچه شکل يک خانه را فتوکپي کنيد. بچه ها مي توانند خانه ها را طوري تزيين کنند که نماينده آنها باشد. مي توانند روي آنها درباره خودشان بنويسند بعد اين خانه ها را به تابلوي کلاس بزنيد تا بچه ها همديگر را بهتر بشناسند.:: دسته موضوعات : مدرسه ما ، خبر های دبیرستانی ، اخبار مدرسه ،
نویسنده : مدیر سایت (فرد)
تاریخ ارسال پست : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱