X
تبلیغات
کلاس درس
نظر شما راجب این سایت ؟

آهنگ

...به سایت خودتون خوش اومدید... onLoad and onUnload Example

...برای بهتر اجراشدن امکانات از مرور گر اکسپلورر استفاده نمایید...

باید به این سؤال پاسخ دهیم که جایگاه معلم پژوهندگی است یا کارمندی؟ طبق اسناد راهبردی و تحول بنیادین زیرساخت آموزش و تولید علم فقط در آموزش و پرورش دیده شده است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین همایش آموزش در ایران ۱۴۰۴، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش طبق سند چشم‌انداز و اسناد بالادستی در تولید علم و زیرساخت‌های علمی جایگاه ویژه دارد.

وی با برشمردن سیاست‌های کلی آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور و همچنین مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز سند راهبردی و تحول بنیادین در آموزش و پرورش، گفت: در تمام این اسناد فعالیت خوب و کارشناسانه عمیق در آموزش و پرورش صورت گرفته است لذا هیچگونه تضاد و تناقضی میان آنها وجود ندارد بلکه همه آنها نسبت به هم هم‌افزایی دارند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آینده‌ای بسیار روشن در انتظار ماست، بیان داشت: امروز ما در همه زمینه‌‌ها دارای هدف راهبردی بوده و در حال اقدام ملی هستیم.

حاجی‌بابایی با اشاره به رهنمود رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم تحول بنیادین در حوزه آموزش و پرورش گفت: براین اساس ما در برخی از امور حوزه آموزش و پرورش نیاز به تحول صددرصدی داریم.

وی در ادامه با برشمردن اهداف ۲۲ گانه نقشه جامع علمی کشور در حوزه آموزش و پرورش ادامه داد: کلید تحول بنیادین و کلید رسیدن به جامعه آموزشی مقبول در سال ۱۴۰۴ در این سؤال نهفته است که چه کسی باید این دانش‌آموزان را پژوهنده و خلاق تربیت کند؟ لذا پاسخ این سؤال واژه مقدس و قرآنی «معلم» است.

وزیر آموزش و پرورش با طرح این سؤال که جایگاه معلم در سند جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین و چشم‌انداز ۱۴۰۴ کجاست، افزود: بهترین کار و شغل معلمی است لذا منظور ما از معلم، معلم از سطح مهدکودک تا استاد دانشگاه و علمای بزرگ است.

حاجی‌بابایی گفت: باید به این سؤال پاسخ دهیم که جایگاه معلم پژوهندگی است یا کارمندی؟ طبق اسناد راهبردی و تحول بنیادین زیرساخت آموزش و تولید علم فقط در آموزش و پرورش دیده شده است. بنابراین قطعاً این کارهای بزرگ باید توسط معلم پژوهنده انجام شود تا وی بتواند دانش‌آموز پژوهنده را تربیت کند.

وی در ادامه سخنان خود به نقش خانواده در نظام تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: خانواده باید آرامش‌بخش در نظام تعلیم و تربیت باشد. بنابراین ما برای رسیدن به چشم‌انداز ۱۴۰۴ نقش خانواده را یک نقش کلیدی و حساس می‌دانیم به همین دلیل ما برای نخستین‌بار در وزارت آموزش و پرورش معاونت خانواده را ایجاد کرده‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: برای رسیدن به چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید معلم ۱۴۰۴ را تعریف کرد. بر همین راستا باید مجدداً مدرسه و خانواده را نیز تبیین کنیم و بر این اساس باید مدیریت منابع را نیز متحول سازیم.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه تمام مصوبات سندهای راهبردی آموزش و پرورش حاصل بیش از ۵ سال کار پژوهشی و کارشناسانه عمیق است، گفت: باید در حوزه کتاب نیز از حفظ‌محوری به نوآوری و خلاقیت‌محوری تغییر جهت دهیم.

وی در ادامه با انتقاد از نگاه کمی برخی از مدیران مدارس برای برنامه‌ریزی آموزشی برای دانش‌آموزان گفت: باید نگاه‌ها به کیفی تغییر کند. روش تدریس‌ها باید اصلاح شود و در این حوزه باید از وسائل کمک‌آموزشی پیشرفته و رسانه‌‌ای استفاده شود لذا این امر امروز یک اختیار نیست بلکه یک اضطرار است.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: اگر می‌خواهیم آموزش و پرورشی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم باید شهامت تغییر با دقت با قدرت همراه با عمق‌نگری را داشته باشیم که این امر بزرگ نیازمند همکاری همه نهادهای گوناگون و اراده عمومی است.

حاجی‌بابایی گفت: ما برای رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه آموزش ۱۴۰۴ در حال تغییر و تحول هستیم زیرا غفلت و اشتباه در این حوزه قابل جبران نیست.

وی تأکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که مطالبات مقام معظم رهبری و مردم در نظام تعلیم و تربیت محقق شود.

وزیر آموزش و پرورش در خاتمه با بیان اینکه ما برخی از اشکالات را قبول داریم گفت: نقدها باید کارشناسانه باشد نه سیاسی لذا این نقدها قطعاً برای ما قابل پذیرش خواهد بود. آموزش و پرورش با تمام گستردگی امکان موفقیت بدون همکاری همگانی و همکاری نخبگان،‌ اندیشمندان، قوه سه‌گانه و ملت ایران ندارد.
:: دسته موضوعات : کلاس درس ، معلمان ما ، مدرسه ما ،
نویسنده : مدیر سایت (فرد)
تاریخ ارسال پست : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۱

خدایا: یار دبستانی من کجاست؟ کو معلمانم ؟ من راضیم ! برای نمره صفر، در تعلیمات اجتماعی تا که بفهمم آقای هاشمی آخر به نیشابور رسید یا نه... برای رفوزه شدن برای تو کوزه رفتن! من راضیم به حفظ کردن جدول ضرب... برای زیر زنگ ایستادن! می خواهم زبان پارسی را پاس بدارم.. چرا که دلم تصمیم کبری گرفته! کجا رفتین خاطرات بچگی؟ راستی معلمم! تو بگو... هنوزم در شیشه مربا را زیر آب گرم بگیریم باز می شود؟  نکنه هیچ چیز مثل سابق نباشد؟  خدایا مرا به مدرسه ام برگردان:: دسته موضوعات : کلاس درس ، دستنوشته ها ،
نویسنده :
تاریخ ارسال پست : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱
تاریخچه واژه شیمی خود داستان درازی دارد. ریشه این نام در واژه کیمیاست. خاستگاه واژه کیمیا را برخی از یونانی دانسته‌اند و چیستی کار کیمیاگری دگرساختن مس به طلا بود. این واژه و داستان دانش شگفت انگیز پشت آن به همراه دانشش به عربی وارد شد و اروپاییان با این واژه و دانش آن از راه عرب‌ها آشنا شدند و این دانش را با نام alchemy شناختند. آنگاه آن را در میان خود پروردند تا در سده‌های نزدیک به ریخت فرانسه شیمی به زبان ما بازگشت. دانش شیمی به دو گرایش شیمی محض و شیمی کاربردی تقسیم می‌شود.


:: دسته موضوعات : علمی ، کلاس درس ،
نویسنده :
تاریخ ارسال پست : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱

نرم اڧزار Crocodile Physics يک نرم اڧزاربسيار قدرتمند در زمينه هاي نور ،الکتریسته، حرکت ، نیرو ، نوسان ، امواج و... مي باشد. این نرم افزار 60 مبحث متفاوت و جدید علم فیزیک را در اختیار شما قرار می دهد. و بهترین نرم افزار فیزیک از نظر کارشناسان انتخاب شده است.

بعد ازاينكه لينك دانلود را زديد سايت كروكوديل از شما يك ايميل و پسورد مي خواهد كه بايد آن را به صورت زير وارد نماييد.

Email : phco87@yahoo.com

Password : phphph

این نرم افزار را می توانید برای شبیه سازی مفاهیم فیزیکی وطراحی آزمایشگاه مجازی به مدت یک ماه در اختیار داشته باشید ودر امر آموزش از آن بهره بگیرید...

خصوصا امسال بخش شبیه سازی موج ها به آن اضافه شده است.

برای دانلود کردن وکسب اطلاعات بیشتر در مورد آن اینجا کلیک کنید.:: دسته موضوعات : علمی ، کلاس درس ، معرفی نرم افزار ،
نویسنده :
تاریخ ارسال پست : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱