X
تبلیغات
مذهبی
نظر شما راجب این سایت ؟

آهنگ

...به سایت خودتون خوش اومدید... onLoad and onUnload Example

...برای بهتر اجراشدن امکانات از مرور گر اکسپلورر استفاده نمایید...

هشتم ربيع الاول شهادت مظلومانه ى امام حسن عسكرى (عليه السلام)آغاز دوره ى امامت امام مهدى (عج)، از حوادث مهم و حساس تاريخ تشيع به شمار مى رود.

سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) مبارک باد

الهي
هر شادي كه بي توست اندوه ست ، وهر منزل كه نه در راه توست زندانست
قبل ازهر كلامي بايد يه تبريك گرم و صميمي بگم . آخه امروز آغاز امامت و زعامت امام زمان (عج)مي باشد . اين روز بزرگ را به همه اونهايي كه چشم انتظاران مولايشان مي باشندو در فراقش هر صبح جمعه ندبه مي كند و ظهورش را از حي سبحان طلب مي نمايند تبريك و تهنيت باد.


سلام دوستان سلامي به بلندي آفتاب ، به وسعت دلتنگيهاي عاشقان گل نرگس به گرمي دل اميدواران و به زلالي اشك منتظران يوسف فاطمه (س

نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه السلام است، بلكه آغاز دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می آید. در سال روز نهم ربیع الاول كه یادمان آغاز امامت ولی عصر علیه السلام است، تصمیم گرفتیم در چند سطر كوتاه به رخ دادهایی كه پس از شهادت امام حسن عسكری علیه السلام در سامرا روی داد، اشاره كنیم.
روز جمعه، هشتم ربیع الاول سال 260 هـ.ق، امام حسن عسكری علیه السلام پس از این كه نماز صبح را خواندند، بر اثر زهری كه هشت روز قبل معتمد به ایشان خورانده بود، به شهادت رسید. این حادثه در شرایطی روی داد كه امام یازدهم افزون بر این كه مانند پدران خود زمینه را برای غیبت آماده كرده بود، شب پیش از شهادت شان، دور از چشم مأموران خلیفه، نامه های بسیاری به شهرهای شیعه نشین فرستادند. خبر شهادت امام در سراسر شهر سامرا پیچید و مردم به احترام او عزاداری كردند. به گفته مورخان، در روز شهادت امام، سامرا به صحرای قیامت تبدیل شده بود.
عثمان بن سعید عمری، به نمایندگی از حجت بن الحسن علیه السلام متصدی غسل و كفن و دفن حضرت شد و بر اساس گفته شیخ صدوق، خود امام زمان علیه السلام با كنار زدن عمویش جعفر كه قصد نمازگزاردن داشت، بر بدن پدر بزرگوارش نماز خواند.
حكومت عباسی از مدت ها پیش بر اساس سخن رسول الله صلی الله علیه و آله و امامان معصوم علیهم السلام مبنی بر این كه مهدی فرزند امام حسن عسکری علیه السلام است، امام یازدهم را زیر نظر داشت و مراقب بود تا فرزندی از ایشان نماند، ولی امام یازدهم با پنهان نگه داشتن خبر ولادت فرزندش این نقشه را باطل كرده بود. پس از شهادت امام كم كم خبر فرزندی به نام مهدی علیه السلام پخش شد و تلاش چند باره خلیفه عباسی برای یافتن امام مهدی علیه السلام به نتیجه نرسید.

عثمان بن سعید، نائب اول امام بود و با آغاز غیبت ولی عصر علیه السلام توقیعات حضرت را به شیعیان می رساند. از همین زمان بود كه شیعیان برای نخستین بار طعم غیبت را چشیدند. آغاز غیبت صغرا مصادف با آغاز امامت حضرت مهدی علیه السلام بود تا مردم آرام آرام با مفهوم تلخ و دردناك غیبت آشنا شده، بتوانند تا آن زمان كه به اشتباه خود پی می‌برند و به وظایف خود در برابر امامان آگاه می‌شوند، همچنان دیندار بمانند. در دوران غیبت صغرا چهار نایب خاص، امر وساطت میان امام علیه السلام و شیعیان را به عهده داشته و چنان‌كه خواهیم دید، همه آنها معروف و سرشناس بوده‌اند. آنان احكام دین را از وجود اقدس امام زمان علیه السلام گرفته و در اختیار شیعیان می‌گذاشتند. سؤالات [كتبی و شفاهی] ایشان را به حضور امام زمان علیه السلام برده و سپس پاسخ را به شیعیان می‌رسانیدند و همچنین، وجوه شرعی شیعیان را با وكالتی، كه از امام داشتند، می‌گرفتند [و به حضرت تحویل می‌دادند یا با اجازة ایشان مصرف می‌كردند] آنان جمعی بودند كه امام حسن عسكری علیه السلام در زمان حیات خود عدالتشان را تأیید فرمود و همه را به عنوان امین امام زمان علیه السلام معرفی كرد و بعد از خود، ناظر املاك و متصدی كارهای خویش گردانید، و آنها را با نام و نسب به مردم معرفی نمود.

 

معاونت فرهنگی آموزشی دبیرستان راهیان فرهنگ:: دسته موضوعات : مناسبات ، اعیاد ، مذهبی ،
نویسنده : مدیر سایت (فرد)
تاریخ ارسال پست : يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱

  قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا.

پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمی ‏شود.


با استعانت از درگاه پروردگار رحمان کادر دبیرستان غیر انتفاعی راهیان فرهنگ در ایام محرم موفق به تشکیل یک هیئت عزاداری شد و عشاق سرور و سالار شهیدان در دهه نخست این ماه به عزاداری پرداخته پیمان دوباره ای با امام حسین (ع) بستند. 

   این مراسم به مدت 10 شب برگزار شد و دفتر بخش فرهنگی دبیرستان به این کار اختصاص داده شد. حجت الاسلام و المسلمین ملارودی در این ایام به ایراد سخنرانی پرداخته و برادر، علیزاده نیز مداح این مراسم بودند. علاوه بر این، هیئت دبیرستان راهیان فرهنگ محلی برای پرورش چند مداح جدید از میان دانش آموزان بود و خوشبختانه تا حد زیادی نیز موفق بود.


ضمنا تصاویر منتخبی از این مراسمات نیز به زودی بر روی وبسایت قرار خواهند گرفت.:: دسته موضوعات : اخبار ، مناسبات ، شهادت و وفات ، مدرسه ما ، مذهبی ،
نویسنده : مدیر سایت (فرد)
تاریخ ارسال پست : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱


دبیرستان راهیان فرهنگ ایام سوگواری آقا امام حسین (ع) را به تمامی عزاداران راستین آن حضرت تسلیت گفته و از سوگواران حسینی دعوت به عمل می آورد تا در هیئت عزاداری دبیرستان حضور به عمل آورند.:: دسته موضوعات : مناسبات ، شهادت و وفات ، مذهبی ،
نویسنده : مدیر سایت (فرد)
تاریخ ارسال پست : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۱

مدیریت و کادر آموزشی دبیرستان راهیان فرهنگ این عید بزرگ را تهنیت و شاد باش برای تمام مسلمین از خدای منان خواستار است.

"معاونت فرهنگی و سایبری دبیرستان راهیان فرهنگ"


عید قربان، تجدید خاطره عشق و ایثار

عید قربان، روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم است. روزی است که انسان در برابر معشوق، هیچ بودن همه چیز را می پذیرد، خود و همه چیز را فدای او می کند و «تعبّد» را که نتیجه عرفان، شهود و دیدن یار است، به معرض دید می گذارد. امروز باید به گونه ای عمل کنیم و به نوعی از آزمایش و امتحان به درآییم که ابراهیم علیه السلام وار و اسماعیل علیه السلام وار عشق و تسلیم را به نمایش بگذاریم. امروز باید خاطره عشق و ایثار حضرت ابراهیم علیه السلام و حضرت اسماعیل علیه السلام و حضرت هاجر علیهاالسلام را تجدید کنیم. امروز باید معلوم شود که عشق و ایمان ما، در چه مرتبه ای و آروزی وصل در چه حدی است و تا چه اندازه ای به تعبد و تسلیم دست یافته ایم.

بخوانیم من باب مطالب زیر در ادامه مطلب

محو جمال یار

تمرین عشق و تعبد

سربریدن انانیّت ها

عید قربان در کلام امام خمینی(ره)

قربانگاه تجلی اسم جلال قهار

قربانی از منظر امام صادق علیه السلام

نکاتی درباره قربانی

قربانی های امام حسین علیه السلام

مبارزه با شیطان:: دسته موضوعات : اخبار ، مناسبات ، اعیاد ، مدرسه ما ، مذهبی ، خبر های دبیرستانی ، اخبار مدرسه ،
نویسنده : مدیر سایت (فرد)
تاریخ ارسال پست : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱

حدیثی از امام باقر

امام باقر یا امام صادق(ع):سنگین ترین عملی که در روز قیامت در ترازوی اعمال گذاشته می شود درود بر محمد و اهل بیت اوست.

پس:اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد:: دسته موضوعات : مذهبی ،
نویسنده : امیر حسین صیاد آذری
تاریخ ارسال پست : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۱